Dvě nové publikace od Janine Berg-Peer!Dvě nové publikace od Janine Berg-Peer!
Z projektu na podporu rodinných příslušníků duševně nemocných jsme vydali dvě nové publikace německé autorky Janine Berg-Peer - poradkyně, koučky, trenérky, spisovatelky, matky duševně nemocné dcery... Rádi bychom vám je nabídli v českém překladu. 
  • Berg-Peer, Janine: Kdo je připraven, toho smrt nezaskočí. Můj "projekt" pro poklidný život ve stáří (přeloženo z něm. originálu Wer früher plant, ist nicht gleich tot). Praha: Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, 2020. 218 s. ISBN: 978-80-907318-6-8.

Když si člověk uspořádá poslední věci svého života, je to očistné a osvobozující. Mnoho lidí žije s představou, ze na přípravu na stáří mají stále dost času. Janine Berg-Peer ale dospěla do životní fáze, kdy už nechce čekat, až bude příliš pozdě. S lehkostí a osobitým vtipem se pustila do zařizování všeho, co je potřeba: sepsat dříve vyslovené přání, najít si opatrovníka pro případ, že už o sobě nebude moci rozhodovat sama, napsat závěť, pořídit chodítko, nebo jen vycházkovou hůl? Čeká jí poslední stěhování? Vícegenerační dům, sdílené bydlení pro seniory, nebo snad domov pro pacienty s demencí? A co takový rakevní klub? Řídí se heslem, že „Smrt je třeba promýšlet do konce“. Čím více informací člověk nasbírá, tím menší má pak obavy z toho, jak budou vypadat poslední roky jeho života.
  • Berg-Peer, Janine: Schizofrenie je svinstvo, mami! O životě s duševní nemocí mé dcery (přeloženo z něm. originálu Schizophrenie ist Scheisse, Mama!). Praha: Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, 2020. 159 s. ISBN: 978-80-907318-5-1

„Vaše dcera má schizofrenii!“ Tuto větu slyšela Janine Berg-Peer poprvé před pětadvaceti lety. Ze dne na den se jí změnil život. Od toho okamžiku už nic nebylo jako dřív. Boj odvážné ženy za spokojenost jejího dítěte začal. Autorka v knize sebekriticky a velmi otevřeně popisuje, jak se společně s dcerou – a někdy i jí navzdory – učila s nemocí vypořádat.

Knížky nabízíme za cenu poštovného a balného.

V případě Vašeho zájmu o publikace nás prosím kontaktujte e-mailem (cmhcd@cmhcd.cz) s uvedením počtu kusů publikací a fakturačních údajů.


 

Publikace byly vydány v rámci projektu Podpora neformálních pečovatelů duševně nemocných - Vykročení ze začarovaného kruhu, reg. číslo: CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_064/0006433