Nové online kurzy ve Škole zotavení (aktualizace 25.5.)Nové online kurzy ve Škole zotavení (aktualizace 25.5.)
Milí studenti Školy zotavení, protože nám situace zatím stále nedovoluje potkat se osobně na kurzu, rádi bychom Vám nabídli další možnosti studovat z domova.
 
Během následujících tří týdnu budete moci nahlédnout do tří kurzů, které jsou průřezem tématy Školy zotavení – Příběh zotavení, Self-management a Stigma a self-stigma. Připravili jsme si pro Vás zkrácené verze kurzů do online podoby, ale o nic jsme Vás neochudili, ba naopak!

V jednotlivých kurzech se dozvíte nejen základní definice daných témat, ale hlavně si vyzkoušíte různá cvičení a dozvíte se, jaké jsou zkušenosti právě nás peer lektorů. V online kurzech si navíc můžete zvolit možnost naší zpětné vazby – každý z nás lektorů bude po svém kurzu pořádat online setkání, v rámci kterého se s námi v malých skupinkách studentů pobavit o tématech kurzu „osobně“ přes obrazovku počítače.

Jak se naladit na online kurzy Školy zotavení?

Když se se studenty setkáváme osobně ve Škole zotavení, věnujeme prostor a čas tomu se seznámit a naladit na společně strávený čas. Někdy k tomu volíme netradiční techniky. Proto bychom se s vámi chtěli podělit o to, jak jedna z takových technik vypadá alespoň takto, na dálku.

Jde o aktivitu s názvem Ruka, více informací Vám sdělí naše peer lektorka v následujícím videu: Peer lektorka Katka: seznamovací cvičení ve Škole zotavení
 
ruka.jpg
Cvičení Ruka si můžete vyzkoušet jako alternativu osobního seznámení se se Školou zotavení, či jako ochutnávku na naše online kurzy.
 

Online kurzy Školy zotavení

Zde si již můžete vyplnit kurzy, které jsme pro vás zpracovali do online podoby.

Chceme Vás ubezpečit, že jsou veškeré Vaše odpovědi v online kurzech důvěrné a nejsou nijak zpracovávány ani uchovávány. Sledujeme pouze počet osob, které kurz absolvovaly. Abyste se však k obsahu kurzu a Vaším odpovědím mohli v budoucnu vracet, ponechte v dotazníku Vaší e-mailovou adresu, na kterou bude výsledek Vaší práce ihned po absolvování kurzu odeslán. Budete si tak moci kdykoliv obsah kurzu sami pro sebe zopakovat nebo jej probrat s námi lektory, až se opět budeme ve Škole zotavení osobně setkávat.

Je zde nově také možnost si o obsahu kurzu s lektory popovídat dříve než na příštím osobním setkání ve Škole zotavení. V menších skupinkách se s námi můžete spojit online přes Zoom. Na těchto online setkáních budete mít příležitost s peer lektory diskutovat o obsahu kurzu. A také si popovídat o tom, jaké pro Vás bylo procházení jednotlivých cvičení a co si z kurzu odnášíte.
 
V případě Vašeho zájmu o využití online zpětné vazby tuto skutečnost prosím uveďte vždy na konci vyplnění kurzu a my se Vám následně ozveme na uvedený email s konkrétním termínem, na kdy je volání přes Zoom s lektorem naplánováno. V průběhu dvou týdnů od zveřejnění daného kurzu se volání uskuteční třikrát a kapacita jednoho volání je omezená na přítomnost šesti studentů. Neotálejte tak proto prosím s absolvováním kurzů, pokud byste se zpětné vazby s lektorem rádi zúčastnili.
 
A teď už se můžete do našich kurzů pustit! Doufáme, že se Vám bude tento formát kurzů líbit a přinese Vám podporu a pomoc při zvládání nových situací nejen nyní, ale i po celou dobu Vašeho zotavování.
 

Kurz 1: Příběh zotavení

V případě zájmu o online zpětnou vazbu prosím absolvujte kurz do 17. května. 

Kurz 2: Self-management

V případě zájmu o online zpětnou vazbu prosím absolvujte kurz do 24. května. 

Kurz 3: Stigma a self-stigma

V případě zájmu o online zpětnou vazbu prosím absolvujte kurz do 31. května. 


Těšíme se s Vámi snad již brzo na osobní setkání na kurzech Školy zotavení.
 
Vaši peer lektoři ze Školy zotavení